YILIN EN ÇOK SATILAN MODELLERINDEN BIRI 2023 HONDA CITY

4 Silindirli 1.5L DOHC i-VTEC Benzinli Motor özelliğiyle satışa sunulan ve özellikle fiyatlarının piyasadaki diğer sedan modellere göre daha uygun olması açısından en çok ilgi gören araçların başında gelen Honda City, 2023 yılında da yoğun bir ilgiyle karşılanmaya devam ediliyor.

4X2 önden çekiş sistemiyle çalışan bir motorsa sahip olması, maksimum 198 km’ye kadar çıkabilmesi ve 10,5 saniye gibi son derece ideal bir sürede 0’dan 100’e çıkması bu araca olan ilgiyi her geçen gün artırmaya devam etmektedir.

Araç diğer sedan modellere göre hafif bir araçtır. 2023 City modeli 1.189 kg ağırlığına sahiptir. Aracın lastik ebatları ise 185/55/R16 boyutlarındadır. Aracın yakıt tüketimi 100 km’de ortalama 7 litre civarındadır. LPG’ye uyumlu bir model olması açısından alınırken LPG takılabilir. Bu da yakıt tasarrufunda son derece önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Geniş bir bagaj alanına sahip olan 2023 City modelinde 519 litrelik son derece kullanışlı bir alan bulunmaktadır. Araçta ayrıca 40 litrelik yakıt deposu bulunmaktadır. Araç özellikle şehir içinde yakıt tüketimi açısından iyi değerlere sahip değildir. 9 litreye kadar ulaşabilen bir yakıt tüketimine sahiptir.

Honda City 2023 fiyat listesine bakacak olursak aracın ilk donanım paketi olan Elegance modeli olan 1.5L VTEC Elegance otomatik vitesli modelin fiyatı 662.000 TL, en üst paketi olan 1.5L VTEC Executive otomatik şanzımanlı modeli ise 676.300 TL’den satışa sunulmaktadır.

Direksiyon Üzerinde Vites Değiştirme Kulakçıkları, Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi, hız sabitleyici, elektrikli ön ve arka camlar, 8” Dokunmatik Multimedya Ekranı, Alüminyum Alaşımlı Jantlar, Işığa Duyarlı Otomatik Yanan Farlar, gibi günümüz araçlarında önemli bir yere sahip kullanışlı donanımlara sahiptir.

Özellikle fiyat açısından 2023 yılının en ucuz sedan modellerinden biri olarak satışa sunulan bu araç için test sürüşlerine katılarak aracı yakından tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Bu ilana benzer arama terimleri: