TOYOTA COROLLA 2022 FIYATLARI, TEKNIK ÖZELLIKLERI VE UZMAN YORUMLARI

Yılın en dikkat çeken sedan otomobillerinden biri olan Corolla 2022 yılında da yok satmaya devam ediyor. Özellikle farklı donanım seviyelerine sahip birçok modele sahip olan Corolla, dikkat çeken fiyatlarla da ilgi görmeye devam etmektedir. Bu yazımızda 2022 Corolla modeliyle ilgili merak ettiğiniz her şeyi sizler için araştırdık. İşte, detaylar…

Toyota Corolla LPG Ne Kadar Yakar?

Türkiye’de satışa sunulan modeller içerisinde LPG’ye en uyumlu modellerin başında gelen Toyota Corolla, 100 km’de ortalama 7 litre LPG yakmaktadır. Özellikle 2015 ve 2019 yılları arasında çıkarılan modellerde Landi Renzo LPG bu araca en uyumlu markadır. 2020 ve sonrasında piyasaya sürülen yeni kasa Toyota Corolla modellerinde ise 1.5 litre motor özelliği vardır. Bu motorlarda LPG taktırmanıza gerek yoktur. Çünkü 2020, 2021 ve 2022 Toyota Corolla modeli 100 km’de ortalama 5,5 litre yakıt tüketmektedir.

Toyota Corolla Dizel 100 Km’de Ne Kadar Yakar?

2020 yılından itibaren Corolla modelleri Hybrid ve Benzinli olarak satışa sunulmuş olup aracın dizel yakıt tüketimine sahip modelleri satıştan kaldırılmıştır. 2019 ve öncesinde çıkartılan dizel Corolla modellerinde ise şehir içinde 6 litre, şehir dışında 4 litre, karma olarak da 5 litre yakıt tüketmektedir. Yeni nesil Corolla modelleri benzinli olmalarına karşın sedan grubunda yakıt tüketimi en düşük modellerden biri olarak dikkat çekmektedir. 2022 Corolla modeli 100 km’de ortalama 5,5 litre yakıt tüketmektedir.

Yeni Corolla Benzin Deposu Kaç Litre?

Yeni Corolla benzinli versiyonlarda 50 litrelik bir yakıt deposuna sahiptir. Hybrid versiyonlarda ise 43 litre büyüklüğüne sahip bir yakıt deposu bulunmaktadır.

2022 Corolla Dizel Modeli Var mı?

2022 yılında Toyota Corolla modeli benzinli ve Hybrid seçenekleriyle satışa sunulacak olup aracın dizel motorluları artık üretilmemektedir. Özellikle yeni nesi 1.5 motorlarda benzinli olarak sunulan yakıt tüketimi son derece düşük olduğu için ne dizel yakıta ne de LPG sistemine gerek yoktur.

Toyota Corolla 2022 İç Dizayn Özellikleri

Yaptığımız test sürüşlerinde şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki araç konfor açısından son derece rahat ve geniş bir iç mekana sahiptir. On konsol son derece şık bir şekilde dizayn edilmiştir. Yeni nesil BMW tarzı ekranların kullanılması aracı teknoloji açısından daha da güzel göstermeye başlamıştır. Dinamik iç yapısı ve üst düzey yol tutuşuyla dikkatleri üzerine çeken bu aracın tek dezavantajı motor performansının rakiplerine göre bir tık altta olmasıdır. Araç her zamanki gibi hantal ve performans açsından ağır bir araçtır.

Toyota Corolla 2022 Fiyat Listesi

 • 2022 Corolla 1.5 Vision 6 İleri Manuel Vites 125 PS: 481.900

 • 2022 Corolla 1.5 Vision Multidrive S Otomatik Vites 125 PS: 499.750

 • 2022 Corolla 1.5 Dream 6 İleri Manuel Vites 125 PS: 568.350

 • 2022 Corolla 1.5 Dream Multidrive S Otomatik Vites 125 PS: 584.600

 • 2022 Corolla 1.5 Flame 6 İleri Manuel Vites 125 PS: 588.200

 • 2022 Corolla 1.5 Flame Multidrive S Otomatik Vites 125 PS: 609.150

 • 2022 Corolla 1.5 Flame X-Pack Multidrive S Otomatik Vites 125 PS: 615.350

 • 2022 Corolla 1.5 Passion X-Pack Multidrive S Otomatik Vites 125 PS: 661.550

2022 Toyota Corolla Paket Sıralaması

 • 1.5 Vision manuel vites başlangıç paketi

 • 1.5 Vision Multidrive S otomatik vites

 • 1.5 Dream manuel vites

 • 1.5 Dream Multidrive S otomatik vites

 • 1.5 Flame manuel vites

 • 1.5 Flame Multidrive S otomatik vites

 • 1.5 Flame X-Pack Multidrive S otomatik vites

 • 1.5 Passion X-Pack Multidrive S otomatik vites en üst paketi

 

NOT: Toyota Corolla Multidrive S, Corolla modelinin otomatik versiyonlarına verilen isimdir. Multidrive S yazan modeller otomatik şanzıman özelliğiyle satışa sunulmaktadır.

 

Toyota Corolla 1.5 Benzinli Yakıt Tüketimi

2022 Corolla 1.5 litre benzinli olarak satışa sunulmaktadır. Bu araç 100 km’de şehir içinde 5,8, şehirlerarasında 5 litre ve karma olarak da 5,4 litre yakıt tüketimine sahiptir. Araç yakıt tasarrufunda son derece iyi bir modeldir. Kesinlikle LPG istemeyen bir araçtır. Yakıt tüketimi bakımından en memnun kalacağınız araçların başında gelmektedir.

Toyota Corolla 2022 Kullanıcı Yorumları

Yaman Adıyaman

Daha önce kullandığım 2015 Corolla 1.33 Life modelinden sonra bu aracı aldım. Öncelikle şunu söyleyebilirim ki aracı satışa koyduğunuz gün satıyorsunuz. İkincisi de 6 yıl boyunca hiç tamirciye gitmedim. O kadar sorunsuz bir araç ki anlatamam. Eski aracım LPG’liydi. Yeni Corolla modeline LPG taktırmanıza gerek yok. Neredeyse LPG’li bir araç kadar yakıyor. Aracın tek sorunu performansının iyi olmamasıdır. Daha önceki modele göre bir tık daha iyi; ancak yüksek beklentisi olanlar bu araca bulaşmasın. Benim gibi konfor, güvenlik, yol tutuş ve sanayi yüzü görmeyen bir araç arıyorsanız kesinlikle önerebilirim.

Emirhan İnan

1.4 turbo benzinli Opel Astra otomatik sedandan bu araca geçtim. İlk başta inanılmaz derecede moralim bozuldu. Astra’da gördüğüm performansın ancak bu araçta yarısı vardı. 140 beygirlik 200 torkluk bir araçtan 115 beygirlik bir araca binince afallıyorsunuz. Zamanla araca alıştım. Astra’da yaptığım hızı bu araçta yapmıyorum. Aracın yakıt tüketimi, iç konforu son derece güzel. Performans dışında aracın geri kalan tüm özelliklerinden memnunum. Yeni aracım 2022 Corolla Dream otomatik vites modelidir. Gayet geniş bir iç mekâna sahip. Arka koltuklarda oturanlar uzun yolda istedikleri gibi hareket edebilecekleri bir alanda oturuyorlar.

Görkem Yıldırım

2020 yılında Corolla 1.5 Flame X-Pack Multidrive S modelini satın aldım. Hem fiyat açısından hem de sunduğu teknoloji bakımından alınabilecek en önemli modellerden biridir. Son derece sağlam ve güvenilir bir araçtır. Aracımdan son derece memnunum. Sunroof özelliği de son derece kullanışlı. Araç dolu bir model olduğu için keyifli bir sürüş yaşattırıyor. Özellikle yaz tatilinde uzun yollarda kullanırken hiç yormuyor. Ayrıca araç değer kaybı da yaşatmıyor. Bu açıdan da ikinci el piyasasında her zaman değerinde alıcı bulabiliyorsunuz. Aracın tek dezavantajı performansı olarak görülebilir. O da önemsediğim bir şey değil. Daha çok donanıma önem veriyorum. Ayrıca sorunsuz bir şekilde hiç sanayi yüzü göstermemesi de mükemmel bir şey bence.

Toyota Corolla 1.5 Vision Yorum

Aracın en boş paketidir. Corolla modelinin tüm versiyonlarında motor güç ve performansı aynıdır. Değişiklikler tamamen donanımsal özellikler bakımından değişmektedir. Bu modelde de 125 beygir ve 153 tork özelliğine sahip bir motor bulunmaktadır. Donanım açısından çok fazla beklentiniz yoksa Vision paketini alabilirsiniz. Hem manuel hem de otomatik olarak satın alınabilmektedir.

Toyota Corolla 1.5 Dream Yorum

Bu donanım paketi 1.5 4X2 6 İleri Düz Vites özelliğine sahip 125 beygir ve 153 tork özelliğini barındıran bir motor ile satışa sunulmaktadır. En altın bir üst paketidir. Donanım açısından Vision modelinden daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. 6 ileri düze şanzımanla satışa sunulan bu model konfor açısından rahatlıkla kullanabileceğiniz bir modeldir. Çift Bölgeli Otomatik Klima, Dijital hız göstergesi, geri görüş monitörü, Direksiyondan kumandalı multimedya sistemi, 7″ renkli TFT ekran, Direksiyondan kumandalı telefon ve müzik bağlantısı, Akıllı Telefon Entegrasyonu gibi standart donanımlara sahiptir.

Toyota Corolla 1.5 Dream Multidrive S Yorum

Aracın en alt paketinin bir üst versiyonudur. 6 ileri otomatik şanzıman özelliğine sahiptir. Corolla 2022 modelinin en çok tercih edilen paketidir. Konfor ve güvenlik açısından son derece iyi olması ve otomatik şanzımanla alınabilecek en iyi, en uygun fiyatları otomobil olması açısından tercih edilmektedir. Biz de özellikle test sürüşlerinde fiyat performans açısından bu paketi beğendik.

Toyota Corolla 1.5 Flame Yorum

1.5 4X2 6 İleri Düz Vites şanzıman özelliğiyle satışa sunulmaktadır.  En üstün bir alt paketidir. Donanım açısından Sunroof dışında birçok özellik standart olarak bulunmaktadır. 381.900 TL’den satışa sunulan bu model, konfor ve donanım beklentilerinizi rahatlıkla karşılayabilecek bir araçtır. Özellikle uzun yolda keyifli bir sürüş istiyorsanız bu donanım paketini satın alabilirsiniz.

Toyota Corolla 1.5 Flame Multidrive S Yorum

Corolla’nın en önemli paketlerinden biridir. Otomatik vites seçeneğine sahip bu model donanım açısından da epey zengin bir araçtır. Ayrıca opsiyonel olarak da alınabilecek Sunroof özelliği bulunmaktadır. Araçta 7 inç renkli multimedya ekranı gibi birçok teknolojik donanım ve üst düzey bir güvenlik özelliği bulunmaktadır.

Corolla 1.5 Flame X-Pack Multidrive S Yorum

Elektrikli açılabilir Sunroof, Adaptif hız sabitleme Sistemi, akıllı şerit takip sistemi, 17″ alüminyum alaşımlı jantlar, otomatik yanan uzun farlar gibi son derece önemli özellikler bulunmaktadır. Konfor ve sürüş keyfi açısından son derece iyi olan bu paket tam otomatik şanzıman özelliğiyle satışa sunulmaktadır. Aracın 2022 fiyatı 335.350 TL olarak belirlenmiştir. Son derece başarılı bir araçtır. Gözünüz kapalı bu modeli tercih edebilirsiniz.

Corolla 1.5 Passion X-Pack Multidrive S Yorum

2022 Corolla modelinin en üst paketidir. Otomatik şanzıman özelliğiyle satışa sunulan bu modelde 123 beygirlik bir motor ve 153 tork özelliği bulunmaktadır. 12,1 saniyede 0’dan 100’e çıkan bu modelin maksimum hızı saatte 190 km’dir. 5,5 litrelik bir karma yakıt tüketimine sahip olan bu araç sadece benzinli ve hibrit olarak satışa sunulmakta olup dizel modelleri bulunmamaktadır.

Bu pakette tüm hızlarda kullanılabilen Adaptif hız sabitleme sistemi, akıllı şerit takip sistemi, 17 inç alüminyum çift renk işlenmiş yüzeyli jantlar, siyah ya da bej seçenekli deri kumaşlı koltuklar önemli özellikleri arasındadır.

2022 Toyota Corolla Donanım Özellikleri

 • Elektrikli açılabilir Sunroof

 •  Akıllı Telefon Entegrasyonu (Apple CarPlay& Android Auto)

 •  17″ alüminyum alaşımlı jantlar

 •  Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (Tüm Hızlarda)

 • 17″ alüminyum alaşımlı jantlar

 • Ön Cama Yansıtmalı Renkli Gösterge Ekranı

 • Kablosuz şarj ünitesi, Elektronik park freni

 • 3 boyut efektli 7″ renkli TFT ekranı

 • Çift Bölgeli Otomatik Klima

 • Anahtarsız çalıştırma sistemi

 • 8 inç multimedya ekranı

 • Karartılmış arka ve arka yan camlar

 • Akıllı giriş ve çalıştırma sistemi

 • Ön ve arka park sensörleri ve geri görüş kamerası

 • Yokuş Kalkış Destek Sistemi

 

Yeni 2022 Toyota Corolla’nın En Çok Tutulan Modeli Hangisidir?

Araç ülkemizde Egea modelinden sonra en çok tercih edilen sedan araçlardan biri olarak piyasada yer almaktadır. Bu aracın tüm versiyonları standart güvenlik donanımlarına sahiptir. Özellikle 1.5 Vision manuel vitesli model Corolla’nın en çok satılan modelidir. Ancak aracın en çok tercih edilen versiyonu ise 1.5 Dream otomatik vitesli modelidir. Eğer bütçeniz varsa Flame Multidrive S otomatik vites aracı tercih edebilirsiniz. Çünkü en güzel donanımları sunan paketlerden biridir.

Corolla’nız varsa, en çok maruz kaldığınız soru “Toyota Corolla kaç TL?” sorusudur. 381.900 TL’den satışa sunulan bu araç özellikle her zaman yeni gibi duran bu modelin takipçileri de çok olmaktadır. Bir önceki yılda 33 bin civarında bir satış sayısına ulaşan bu model yeni yılda da en çok satılan sedan modellerinden biri olmaya devam etmektedir. Sedan kategorisinde Egea modelini bir kenara bırakırsak, yılın en ucuz sedan modelidir, en uygun fiyata alabileceğiniz ikinci araç olarak karşımıza çıkmaktadır.

24 aylık ödeme planı ve vade oranları

aracını 24 ay taksitle satın alabilirsiniz. Şu anda 24 aylık ödeme planını görüntülüyorsunuz?

Aylık vade oranı 0.90 üzerinden hesaplanmıştır. Ayrıntılı bilgi için ilan sahibi ile iletişime geçebilirsiniz. Aşağıdaki tabloda arabasını senet ile veya banka kredisi ile satın alabileceğiniz diğer taksit seçeneklerini görebilirsiniz.

TAKSİT SAYISI TAKSİT TUTARI KALAN BORÇ
1. AY 0.00 TL 0.00 TL
2. AY 0.00 TL 0.00 TL
3. AY 0.00 TL 0.00 TL
4. AY 0.00 TL 0.00 TL
5. AY 0.00 TL 0.00 TL
6. AY 0.00 TL 0.00 TL
7. AY 0.00 TL 0.00 TL
8. AY 0.00 TL 0.00 TL
9. AY 0.00 TL 0.00 TL
10. AY 0.00 TL 0.00 TL
11. AY 0.00 TL 0.00 TL
12. AY 0.00 TL 0.00 TL
13. AY 0.00 TL 0.00 TL
14. AY 0.00 TL 0.00 TL
15. AY 0.00 TL 0.00 TL
16. AY 0.00 TL 0.00 TL
17. AY 0.00 TL 0.00 TL
18. AY 0.00 TL 0.00 TL
19. AY 0.00 TL 0.00 TL
20. AY 0.00 TL 0.00 TL
21. AY 0.00 TL 0.00 TL
22. AY 0.00 TL 0.00 TL
23. AY 0.00 TL 0.00 TL
24. AY 0.00 TL 0.00 TL
peşin satış fiyatı

0

24 aylık taksitle satış fiyatı

0


aylık ödenecek taksit tutarı

0 x 24

24 aylık vade farkı

0


TAKSİT SEÇENEKLERİ

6 ay taksit göster 12 ay taksit göster 24 ay taksit göster 36 ay taksit göster 48 ay taksit göster

İlan sahibi ile iletişime geçmek istiyor musunuz?

İlan sahibi ile iletişime geçebilirsiniz. Pazarlık payı ve ilan hakkındaki tüm soruları ilan sahibine sorabilirsiniz.

arabası / ilçesinde mahallesinde satılmaktadır. Araç sahibi ile iletişime geçebilir, ilan detaylarını ve satış koşullarını konuşabilirsiniz. satılık model ve KM'de.

Bu ilana benzer arama terimleri: